Detail novinky

Po Starbuckse možno aj Costa Coffee


Vlani bolo na slovenskom gastronomickom trhu príchodom roka otvorenie prvých pobočiek americkej siete Starbucks. Svetové kaviarenské siete sa Slovensku dlho vyhýbali, no teraz by káve zo Seattlu mohla pribudnúť konkurencia. Možno najočakávanejší je v tomto roku príchod značky Costa Coffee.Tento pôvodom britský koncept vznikol v roku 1971, keď bratia Bruno a Sergio Costovci začali predávať kávu. Kaviarne ich značky sú dnes prítomné po celom svete a v Británii i mimo nej majú viac ako tritisíc prevádzok, v Česku je už 37 kaviarní Costa Coffee. Prvýkrát sa o príchode značky na Slovensko začalo diskutovať už v roku 2008, no potom sa na pár rokov odmlčala. A na detaily je skúpa aj dnes. Vzhľadom na to, že Costa Coffee svoju rozvojovú stratégiu nemedializuje, nedá sa s určitosťou predpokladať, kedy a ako sa rozhodne pre expanziu na Slovensku.

Aj írsky predajca „fast-foodovej módy“ Primark už pred časom ohlásil zrýchlenie tempa expanzie, aby si tak mohol zvýšiť trhové podiely a lepšie konkurovať sieťam ako Inditex či H&M. Rokovania so slovenskými obchodnými centrami odštartovali už pred pár rokmi, avšak k otvoreniu prevádzky u nás zatiaľ nedošlo.

Podrobnejšie informácie o možnom príchode nových značiek na Slovensko nájdete v článku redaktorky Hospodárskych novín Tatiany Juraškovej na: http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/885310-svetove-mena-ktore-si-na-mape-vyhliadli-slovensko


Spozori SFA

Zmluvní partneri SFA:

Mediálni partneri SFA