Detail novinky

Bude rok 2017 rozprávka alebo realita ?


Asi každý pozná klasickú filmovú rozprávku „Cisárov pekár a pekárov cisár“. Táto rozprávka, takmer ako každá, skončí šťastne a veselo. Na sociálnych sieťach koluje parafráza, nové video zo seriálu „Premiérov minister, ministrov premiér.“ Tentokrát nám minister financií, Peter Kažimír, nesie skvelú správu o hospodárení štátu za rok 2016, takmer ako z rozprávky.Výsledok je o miliardu lepší, ako vláda pôvodne plánovala. Aj keď je to nepochybne dobrá správa, tento výsledok sme nedosiahli vďaka Ficovej vláde, ale napriek nej. Trh totiž nepustí: ekonomika v celej Európe rastie, úrokové sadzby klesajú, výber daní u nás vďaka rastu ekonomiky stúpa. Vláda tiež „šetrí“ na spolufinancovaní eurofondov, pretože nie je schopná rozbehnúť ich čerpanie. No to nebude naveky. Tým by sme sa asi veľmi nemali chváliť.

Medzitým sa objavila aj druhá správa o hospodárení. Pochádza zo susednej Českej republiky: česká vláda pôvodne počítala s deficitom v prepočte 2,6 miliardy eur, výsledok je však plusový: 2,3 miliardy eur. Naozaj sa je čím chváliť, pán premiér?

Odpoveď Jany Kiššovej, v ktorej preskočíte z rozprávky do reality, si môžete pozrieť na: https://europskenoviny.sk/2017/01/05/jana-kissova-dokedy-zavodit-so-zatiahnutou-rucnou-brzdou/ .

Slovenská franchisingová asociácia má zastúpenie v Komisii pre podnikateľské prostredie, podporu MSP a živnostníkov NRSR, ktorej predsedníčkou je pani Jana Kiššová. Aj takýmto spôsobom sa usilujeme prispieť k zlepšeniu podnikateľského prostredia na Slovensku.


Spozori SFA

Zmluvní partneri SFA:

Mediálni partneri SFA