Novinky


Úspešný rast siete realitných kancelárií ARCHEUS v roku 2016

Pridané: 18.01.2017
Ak chcete podnikať dlhodobo úspešne, nakoniec sa budete musieť posúvať ďalej. Franchising je cesta k tomu, ako podnikať vo veľkom, ukázať sa čo najväčšiemu počtu ľudí a samozrejme, čo najviac ich osloviť. Sieť realitných kancelárií ARCHEUS vďaka tomu..

Čítať celé

Propagácia členov SFA v médiách

Pridané: 17.01.2017
Dôležitou úlohou Slovenskej franchisingovej asociácie je pozitívna propagácia členov SFA. Usilujeme sa o to aj v médiách, samozrejme pokiaľ nám relevantné aktuálne informácie naši členovia poskytnú.

Čítať celé

McDonald’s rozpredáva ázijské aktivity

Pridané: 15.01.2017
Americký reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s začne budúci týždeň prijímať ponuky na odkúpenie až tretiny podielu vo svojich japonských dcérskych firmách. Reťazec tak pokračuje v rozpredávaní aktivít v Ázii po tom, čo sa pred niekoľkými dňami zbavil..

Čítať celé

Novela európskeho Etického kódexu franchisingu

Pridané: 12.01.2017
Slovenská franchisingová asociácia je riadnym členom Európskej franchisingovej federácie (EFF) a z toho jej vyplýva povinnosť akceptovať jej dokumenty.

Čítať celé

Bude rok 2017 rozprávka alebo realita ?

Pridané: 09.01.2017
Asi každý pozná klasickú filmovú rozprávku „Cisárov pekár a pekárov cisár“. Táto rozprávka, takmer ako každá, skončí šťastne a veselo. Na sociálnych sieťach koluje parafráza,

Čítať celé

Franchising report 2016

Pridané: 05.01.2017
Najmedializovanejším prírastkom v minulom roku na slovenskom trhu bol príchod značky Starbucks. Nové a expandujúce obchodné centrá prilákali aj menej známe zahraničné značky a koncepty. Avšak dobre sa darilo najmä stávajúcim značkám na slovenskom trhu...

Čítať celé

Po Starbuckse možno aj Costa Coffee

Pridané: 03.01.2017
Vlani bolo na slovenskom gastronomickom trhu príchodom roka otvorenie prvých pobočiek americkej siete Starbucks. Svetové kaviarenské siete sa Slovensku dlho vyhýbali, no teraz by káve zo Seattlu mohla pribudnúť konkurencia. Možno najočakávanejší je v..

Čítať celé

Šťastný nový rok 2017

Pridané: 22.12.2016
Všetkým priateľom, kolegom, obchodným partnerom a priaznivcom Slovenskej franchisingovej asociáce ďakujem za spoluprácu v uplynulom roku. Želám Vám krásne Vianoce a do nasledujúceho roku veľa zdravia, šťastia a úspechov v podnikaní.

Čítať celé

Vianoce v Pizza Mizza

Pridané: 20.12.2016
Vianočné obdobie poskytuje príležitosti na stretnutie s rodinou aj priateľmi. Štedrý večer a obidva vianočné sviatky sú spravidla vyhradené pre rodinu a návštevy v domácom prostredí. Medzisviatkové obdobie a vstup do Nového roku je ale dobrá..

Čítať celé

Veľa ľudí si mylne myslí, že ak si kúpia nejakú značku a dajú si logo nad reštauráciu, začnú sa...

Pridané: 19.12.2016
Subway je v súčasnosti so svojimi viac ako 45 000 reštauráciami najväčším franchisingovým reťazcom na svete.

Čítať celé

Novinky z kuloárov SFA

Pridané: 13.12.2016
V minulom týždni sa uskutočnil tradičný klubový večer SFA. V príjemnom prostredí uzavretej spoločnosti, pri malom občerstvení a poháriku dobrého vínka, sme si mali mať možnosť neformálne pohovoriť o našom podnikaní, jeho radostiach i starostiach...

Čítať celé

Prezentácia novej knihy o franchisingu

Pridané: 01.12.2016
Na slovenský knižný trh prichádza nová kniha o franchisingu, na vydaní ktorej sa partnersky podieľala aj Slovenská franchisingová asociácia (SFA). Vydanie tejto publikácie je súčasťou projektu spolupráce SFA so Združením mladých podnikateľov Slovenska..

Čítať celé

Fast food versus domáca strava

Pridané: 29.11.2016
Či je rýchle občerstvenie pre ľudí finančne náročnejšie, alebo, naopak, ide o ekonomicky úspornejší variant, nie je podstatné. V rámci tohto hodnotenia nie je dôležité ani to, či je fast food zdraviu prospešný, „neutrálny“ či škodlivý. Existujú reťazce,..

Čítať celé

Ako vďaka franchisingu vybudovať úspešnú firmu

Pridané: 28.11.2016
Máte zabehnutú firmu, jasne definované procesy, silnú značku na trhu a úspešný podnikateľský koncept? Chceli by ste rásť aj v iných lokalitách? Podnikateľmi málo zvažovanou, no často najlepšou možnosťou je franchising. Vďaka tomuto podnikateľskému..

Čítať celé

Klubové stretnutie SFA

Pridané: 24.11.2016
Predstavenstvo Slovenskej franchisingovej asociácie pripravilo tradičný klubový večer SFA, ktorý sa uskutoční v stredu 7. decembra 2016 od 17.00 hodiny v OUTLOOK BAR & LOUNGE na 13. poschodí hotela Lindner, Metodova 4, Bratislava.

Čítať celé

Ako uspieť so známou značkou

Pridané: 21.11.2016
Chcete byť v podnikaní úspešní? Zbytočná otázka. Každý chce byť v podnikaní úspešný, veď to je cieľ aj princíp podnikania. Chceli by ste byť úspešní vo franchisingu? Aj na túto otázku je odpoveď zrejmá, problémom však ostáva, ako to dosiahnuť.

Čítať celé

Franchisingový koncept a inovácie

Pridané: 14.11.2016
Aj napriek tomu, že tvorba franšízového konceptu je časovo aj kapitálovo náročná záležitosť, ani najúspešnejšie franšízy sa nezaobídu bez priebežných inovácií svojich konceptov, produktov a úpravy manuálov. Inovácie si vyžaduje pokrok v takmer všetkých..

Čítať celé

Problémy siete Marks&Spencer

Pridané: 08.11.2016
Britská obchodná sieť Marks & Spencer (M&S) oznámila, že začne konzultácie so svojimi zamestnancami o návrhoch na zatvorenie jej siedmich obchodov na Slovensku. Ide o prevádzky v úplnom vlastníctve spoločnosti.

Čítať celé

Výstava franchisingu je predo dvermi

Pridané: 07.11.2016
Uvažovali ste o možnosti podnikať s overeným konceptom? Poznáme miesto, kde okrem inšpirácie zistíte aj všetky potrebné informácie. Už tento štvrtok, 10.11.2016 sa uskutoční v Bratislave štvrtý ročník Medzinárodnej výstavy pre podnikanie a franchising.

Čítať celé

Master franchisová konferencia v Prahe 2016

Pridané: 27.10.2016
Pozvánka

Čítať celé

Limity rozvoja obchodných sietí

Pridané: 21.10.2016
Nedávno sa v médiách vyskytla informácia, že skupina obyvateľov Ríma sa obrátila listom na pápeža Františka, aby zabránil otvoreniu reštaurácie McDonald's v blízkosti Vatikánu. Podľa nich hrozí, že bude masovou turistikou narušená kultúrna a sociálna..

Čítať celé

Ponuka na obchodnú spoluprácu

Pridané: 12.10.2016
S obchodným oddelením Britskej ambasády v Bratislave spolupracujeme pri hľadaní franchisantov a obchodných partnerov pre britské firmy a značky. Aktuálne tlmočíme dopyt zástupkyne britskej značky Karen Millen, ktorá má v záujme nájsť obchodného..

Čítať celé

100 najväčších franšíz podľa Franchise Direct

Pridané: 11.10.2016
Americký magazín Franchise Direct zostavil rebríček 100 najväčších franšíz podľa metodiky, ktorá hodnotí veľkosť systému a jeho finančnú výkonnosť. Zohľadňuje aj celý rad ďalších kritérií do vzorca, kde majú jednotlivé kritériá stanovené vážené hodnoty..

Čítať celé

Master franchisová konferencia

Pridané: 07.10.2016
Master franšízová konferencia, ktorá sa uskutoční dňa 8.11.2016 v Prahe, predstaví nové zahraničné franchisové systémy. Slovenská franchisingová asociácia je partnerom tohto podujatia.

Čítať celé

Pozvánka na semináre Ipsos

Pridané: 06.10.2016
Ipsos je popredná agentúra prieskumu trhu a verejnej mienky na Slovensku, pomáha svojim klientom prijímať tie najlepšie rozhodnutia už takmer 20 rokov. Ipsos je mediálnym partnerom Slovenskej franchisingovej asociácie, spolupracuje pri s nami pri..

Čítať celé
Kontaktujte nás

Spozori SFA

Zmluvní partneri SFA:

Mediálni partneri SFA