Novinky


Veletrh FRANCHISINGU 2017

Pridané: 13.09.2017
Organizátori veľtrhu FRANCHISINGU 2017 úspešne usporiadali 15. ročník najväčšieho franšízového veľtrhu v strednej a východnej Európe vo Varšave. FRANCHISINGU 2017 je pokračovaním úspešného minulého ročníka. Jeho hlavným organizátorom je medzinárodná..

Čítať celé

Česká asociace franchisingu (ČAF) partnerom októbrovej výstavy „Podnikajte s franchisingom“ na...

Pridané: 08.08.2017
07. augusta 2017 sa v Prahe uskutočnilo stretnutie zástupcov SFA a ČAF. Stretnutia sa zúčastnili obaja prezidenti – Ján Gonda za ČFA a Marián Paták za SFA. Dohodli sa na vzájomnej dlhodobej podpore a spolupráci pri rozvoji franchisingu v ČR a SR.

Čítať celé

Výstava podnikateľských konceptov - Podnikajte s franchisingom 2017

Pridané: 31.07.2017
Uvažujete o možnosti podnikať s overeným konceptom? Poznáme miesto, kde okrem inšpirácie nájdete aj všetky potrebné informácie. 12.10.2017 sa uskutoční v Bratislave výstava Podnikajte s franchisingom 2017

Čítať celé

Súťaž franšíza roku má svojich víťazov

Pridané: 08.06.2017
Česká Asociace Franchisingu, s ktorou máme výborné partnerské vzťahy zorganizovala súťaž franchisových konceptov. O titul FRANCHISA ROKU súťažilo 8 finalistov a víťazom sa stal pôvodne španielský koncept výživových poradní NATURHOUSE, ktorá má svoje..

Čítať celé

Zaujímavý nápad kolegov z Rumunska

Pridané: 09.05.2017
Rumunsko vyvinulo aplikáciu zameranú na podporu franchisingových konceptov na Rumunskom trhu. Ak pôsobíte na Rumunskom trhu, prihláste svoje franchisingové koncepty do aplikácie, ktorá je prvou svojho druhu v oblasti východnej Európy. Aplikácia je k..

Čítať celé

RE/MAX - realitná sieť s najširšou distribučnou sieťou na Slovensku.

Pridané: 26.04.2017
Medzinárodná značka RE/MAX sa od začiatku roku 2017 na Slovensku rozšírila už o tretiu otvorenú realitnú kanceláriu.

Čítať celé

Medzinárodná konferencia zameraná na obchod a marketing

Pridané: 30.03.2017
Tento ročník najvýznamnejšej konferencie o obchode a marketingu konanej na Slovensku má motto: „Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky“. Uskutoční sa v dňoch 24. – 26.4.2017 v Hotel Holiday Inn, Bratislava.

Čítať celé

Online diskusia: Ako úspešne podnikať so známou značkou

Pridané: 24.03.2017
Portál Aktuality.sk v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a Slovak Business Agency prinášajú diskusiu na tému Ako úspešne podnikať so známou značkou.

Čítať celé

Marcové číslo je Ezisk už v predaji

Pridané: 23.03.2017
V predchádzajúcich novinkách sme informovali, že mesačník ZiSK manažment vydavateľstva PORADCA PODNIKATEĽA bude v priebehu celého roka 2017 uvádzať súbor na seba nadväzujúcich článkov o slovenskom franchisingu.

Čítať celé

Konzultačná a poradenská platforma SFA

Pridané: 22.03.2017
V rámci projektu FRANCHISING made in Slovakia sme vytvorili konzultačnú a poradenskú platformu FRANCHISING servis (pozri v prílohe), v rámci ktorej poskytujeme prostredníctvom e-mailovej komunikácie poradenský servis a konzultácie v oblasti..

Čítať celé

Ošetrovateľské centrum SLNEČNÝ DOM je členom SFA

Pridané: 14.03.2017
Podporte Ošetrovateľské centrum – budujeme lepší svet pre bezvládnych seniorov ! Humenské Ošetrovateľské centrum sa stalo finalistom a zároveň je nominované na Cenu verejnosti v prestížnej súťaži Via Bona Slovakia 2016 ako jediná spoločnosť z..

Čítať celé

Directreal oslavuje 10. narodeniny

Pridané: 10.03.2017
Realitná sieť Directreal oslávila v týchto dňoch už 10. narodeniny.

Čítať celé

Pozvánka na seminár BK SOPK

Pridané: 09.03.2017
Dňa 26.apríla 2017 o 14:00 hod. sa uskutoční v priestoroch Bratislavskej regionálnej komory SOPK na Jašíkovej 6 (BC Kerametal) v Bratislave seminár FRANCHSING made in Slovakia.

Čítať celé

Pizza Mizza - Tri vody

Pridané: 07.03.2017
Neďaleko Bratislavy, pri Malinove sa dokončuje jedinečný projekt rezidenčného bývania s výnimočným urbanistickým riešením, ktorého hlavnou dominantou je centrálna časť s parkom a jazerom. Jazero je umelým ostrovom rozdelené na tri samostatné vodné..

Čítať celé

Eventová agentúra MERTEL prijatá za riadneho člena SFA

Pridané: 03.03.2017
Značka Mertel je symbolom spoločnosti zameranej na marketingovú komunikáciu, propagačnú činnosť a na organizáciu a menežovanie eventov, rôznych spoločenských akcií, či podujatí, vzdelávacích aktivít, konzultačných činností, ktoré ponúkajú..

Čítať celé

Prednáška o možnostiach využitia franchisingu v podnikaní

Pridané: 01.03.2017
Na slovenskom trhu je v porovnaní s európskymi krajinami nepriaznivá situácia v pomere domácich franchisingových konceptov voči zahraničným. Pôsobí tu totiž z celkového počtu konceptov iba cca jedna tretina domácich. Na trhoch susedných krajín je pomer..

Čítať celé

Prvé tohtoročné číslo je v predaji

Pridané: 24.02.2017
V predchádzajúcich novinkách sme na našej stránke informovali, že mesačník ZiSK manažment vydavateľstva PORADCA PODNIKATEĽA bude v priebehu celého roka 2017 uvádzať súbor na seba nadväzujúcich článkov o slovenskom franchisingu. Seriál je súčasťou..

Čítať celé

SFA podporuje tvorbu nových slovenských franchisingových konceptov

Pridané: 07.02.2017
Počet domácich, pôvodných slovenských franchisingových konceptov tvorí iba cca tretinu všetkých franšíz pôsobiacich na slovenskom trhu (pozrite informatívny zoznam v prílohe). Tento pomer nie je priaznivý, v krajinách s vyspelou trhovou ekonomikou je na..

Čítať celé

Seriál o franchisingu v magazíne ZiSK manažment

Pridané: 06.02.2017
Franchising ako metóda podnikania nie je na Slovensku využívaný v takej miere, ako v krajinách s dlhodobou tradíciou trhového hospodárstva.

Čítať celé

Slovenská franšíza Pizza Mizza je na trhu už 10 rokov

Pridané: 03.02.2017
Reštaurácia Pizza Mizza v bratislavskom Starom Meste bola otvorená v januári 2004. V tom čase to bola prvá, možno povedať pilotná prevádzka budúcej siete Pizza Mizza. Franchisingový koncept Pizza Mizza bol uvedený na trh o tri roky neskôr, je teda na..

Čítať celé

Unikátna slovenská franšíza expanduje

Pridané: 31.01.2017
Štrbské Presso je konceptom menších kaviarní spojených s predajom kávového sortimentu s nízkorozpočtovým nákladom na ich zriadenie. Samotná káva, ktorú ponúka, bola poskladaná z 8 odrôd a teda aj 8 plantáží a z 3 kontinentov sveta, no pripravená je..

Čítať celé

Franchising made in Slovakia

Pridané: 27.01.2017
Slovak Business Agency pre vás v rámci prípravy projektu NPC II – BA kraj pripravila podujatie na ktorom získate praktické informácie o FRANCHISINGU. Nemusíte vymýšľať produkt, koncept, ani spôsob jeho uvedenia na trhu. Začnite podnikať so službou..

Čítať celé

Slovenská franšíza expanduje do Ameriky

Pridané: 26.01.2017
Na klubovom stretnutí členov Slovenskej franchisingovej asociácie, ktoré sa konalo koncom minulého roka, nám kolega Roman Fridrich v neformálnom rozhovore oznámil, že plánuje ďalšiu expanziu svojho úspešného konceptu Coffee Brothers aj do USA. Túto..

Čítať celé

Etické pravidlá vo franchisingu

Pridané: 20.01.2017
Podnikanie vo franchisingu sa od ostatného bežného podnikania líši najmä tým, že akceptuje stanovené etické pravidlá a limity. Aj to je jeden z dôvodov, prečo franchising poskytuje určitú garanciu v serióznosti vo vzťahoch medzi obchodnými partnermi -..

Čítať celé

Úspešný rast siete realitných kancelárií ARCHEUS v roku 2016

Pridané: 18.01.2017
Ak chcete podnikať dlhodobo úspešne, nakoniec sa budete musieť posúvať ďalej. Franchising je cesta k tomu, ako podnikať vo veľkom, ukázať sa čo najväčšiemu počtu ľudí a samozrejme, čo najviac ich osloviť. Sieť realitných kancelárií ARCHEUS vďaka tomu..

Čítať celé

Spozori SFA

Zmluvní partneri SFA:

Mediálni partneri SFA