Novinky


Medzinárodná konferencia zameraná na obchod a marketing

Pridané: 30.03.2017
Tento ročník najvýznamnejšej konferencie o obchode a marketingu konanej na Slovensku má motto: „Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky“. Uskutoční sa v dňoch 24. – 26.4.2017 v Hotel Holiday Inn, Bratislava.

Čítať celé

Online diskusia: Ako úspešne podnikať so známou značkou

Pridané: 24.03.2017
Portál Aktuality.sk v spolupráci so Združením podnikateľov Slovenska a Slovak Business Agency prinášajú diskusiu na tému Ako úspešne podnikať so známou značkou.

Čítať celé

Marcové číslo je Ezisk už v predaji

Pridané: 23.03.2017
V predchádzajúcich novinkách sme informovali, že mesačník ZiSK manažment vydavateľstva PORADCA PODNIKATEĽA bude v priebehu celého roka 2017 uvádzať súbor na seba nadväzujúcich článkov o slovenskom franchisingu.

Čítať celé

Konzultačná a poradenská platforma SFA

Pridané: 22.03.2017
V rámci projektu FRANCHISING made in Slovakia sme vytvorili konzultačnú a poradenskú platformu FRANCHISING servis (pozri v prílohe), v rámci ktorej poskytujeme prostredníctvom e-mailovej komunikácie poradenský servis a konzultácie v oblasti..

Čítať celé

Ošetrovateľské centrum SLNEČNÝ DOM je členom SFA

Pridané: 14.03.2017
Podporte Ošetrovateľské centrum – budujeme lepší svet pre bezvládnych seniorov ! Humenské Ošetrovateľské centrum sa stalo finalistom a zároveň je nominované na Cenu verejnosti v prestížnej súťaži Via Bona Slovakia 2016 ako jediná spoločnosť z..

Čítať celé

Directreal oslavuje 10. narodeniny

Pridané: 10.03.2017
Realitná sieť Directreal oslávila v týchto dňoch už 10. narodeniny.

Čítať celé

Pozvánka na seminár BK SOPK

Pridané: 09.03.2017
Dňa 26.apríla 2017 o 14:00 hod. sa uskutoční v priestoroch Bratislavskej regionálnej komory SOPK na Jašíkovej 6 (BC Kerametal) v Bratislave seminár FRANCHSING made in Slovakia.

Čítať celé

Pizza Mizza - Tri vody

Pridané: 07.03.2017
Neďaleko Bratislavy, pri Malinove sa dokončuje jedinečný projekt rezidenčného bývania s výnimočným urbanistickým riešením, ktorého hlavnou dominantou je centrálna časť s parkom a jazerom. Jazero je umelým ostrovom rozdelené na tri samostatné vodné..

Čítať celé

Eventová agentúra MERTEL prijatá za riadneho člena SFA

Pridané: 03.03.2017
Značka Mertel je symbolom spoločnosti zameranej na marketingovú komunikáciu, propagačnú činnosť a na organizáciu a menežovanie eventov, rôznych spoločenských akcií, či podujatí, vzdelávacích aktivít, konzultačných činností, ktoré ponúkajú..

Čítať celé

Prednáška o možnostiach využitia franchisingu v podnikaní

Pridané: 01.03.2017
Na slovenskom trhu je v porovnaní s európskymi krajinami nepriaznivá situácia v pomere domácich franchisingových konceptov voči zahraničným. Pôsobí tu totiž z celkového počtu konceptov iba cca jedna tretina domácich. Na trhoch susedných krajín je pomer..

Čítať celé

Prvé tohtoročné číslo je v predaji

Pridané: 24.02.2017
V predchádzajúcich novinkách sme na našej stránke informovali, že mesačník ZiSK manažment vydavateľstva PORADCA PODNIKATEĽA bude v priebehu celého roka 2017 uvádzať súbor na seba nadväzujúcich článkov o slovenskom franchisingu. Seriál je súčasťou..

Čítať celé

SFA podporuje tvorbu nových slovenských franchisingových konceptov

Pridané: 07.02.2017
Počet domácich, pôvodných slovenských franchisingových konceptov tvorí iba cca tretinu všetkých franšíz pôsobiacich na slovenskom trhu (pozrite informatívny zoznam v prílohe). Tento pomer nie je priaznivý, v krajinách s vyspelou trhovou ekonomikou je na..

Čítať celé

Seriál o franchisingu v magazíne ZiSK manažment

Pridané: 06.02.2017
Franchising ako metóda podnikania nie je na Slovensku využívaný v takej miere, ako v krajinách s dlhodobou tradíciou trhového hospodárstva.

Čítať celé

Slovenská franšíza Pizza Mizza je na trhu už 10 rokov

Pridané: 03.02.2017
Reštaurácia Pizza Mizza v bratislavskom Starom Meste bola otvorená v januári 2004. V tom čase to bola prvá, možno povedať pilotná prevádzka budúcej siete Pizza Mizza. Franchisingový koncept Pizza Mizza bol uvedený na trh o tri roky neskôr, je teda na..

Čítať celé

Unikátna slovenská franšíza expanduje

Pridané: 31.01.2017
Štrbské Presso je konceptom menších kaviarní spojených s predajom kávového sortimentu s nízkorozpočtovým nákladom na ich zriadenie. Samotná káva, ktorú ponúka, bola poskladaná z 8 odrôd a teda aj 8 plantáží a z 3 kontinentov sveta, no pripravená je..

Čítať celé

Franchising made in Slovakia

Pridané: 27.01.2017
Slovak Business Agency pre vás v rámci prípravy projektu NPC II – BA kraj pripravila podujatie na ktorom získate praktické informácie o FRANCHISINGU. Nemusíte vymýšľať produkt, koncept, ani spôsob jeho uvedenia na trhu. Začnite podnikať so službou..

Čítať celé

Slovenská franšíza expanduje do Ameriky

Pridané: 26.01.2017
Na klubovom stretnutí členov Slovenskej franchisingovej asociácie, ktoré sa konalo koncom minulého roka, nám kolega Roman Fridrich v neformálnom rozhovore oznámil, že plánuje ďalšiu expanziu svojho úspešného konceptu Coffee Brothers aj do USA. Túto..

Čítať celé

Etické pravidlá vo franchisingu

Pridané: 20.01.2017
Podnikanie vo franchisingu sa od ostatného bežného podnikania líši najmä tým, že akceptuje stanovené etické pravidlá a limity. Aj to je jeden z dôvodov, prečo franchising poskytuje určitú garanciu v serióznosti vo vzťahoch medzi obchodnými partnermi -..

Čítať celé

Úspešný rast siete realitných kancelárií ARCHEUS v roku 2016

Pridané: 18.01.2017
Ak chcete podnikať dlhodobo úspešne, nakoniec sa budete musieť posúvať ďalej. Franchising je cesta k tomu, ako podnikať vo veľkom, ukázať sa čo najväčšiemu počtu ľudí a samozrejme, čo najviac ich osloviť. Sieť realitných kancelárií ARCHEUS vďaka tomu..

Čítať celé

Propagácia členov SFA v médiách

Pridané: 17.01.2017
Dôležitou úlohou Slovenskej franchisingovej asociácie je pozitívna propagácia členov SFA. Usilujeme sa o to aj v médiách, samozrejme pokiaľ nám relevantné aktuálne informácie naši členovia poskytnú.

Čítať celé

McDonald’s rozpredáva ázijské aktivity

Pridané: 15.01.2017
Americký reťazec rýchleho občerstvenia McDonald’s začne budúci týždeň prijímať ponuky na odkúpenie až tretiny podielu vo svojich japonských dcérskych firmách. Reťazec tak pokračuje v rozpredávaní aktivít v Ázii po tom, čo sa pred niekoľkými dňami zbavil..

Čítať celé

Novela európskeho Etického kódexu franchisingu

Pridané: 12.01.2017
Slovenská franchisingová asociácia je riadnym členom Európskej franchisingovej federácie (EFF) a z toho jej vyplýva povinnosť akceptovať jej dokumenty.

Čítať celé

Bude rok 2017 rozprávka alebo realita ?

Pridané: 09.01.2017
Asi každý pozná klasickú filmovú rozprávku „Cisárov pekár a pekárov cisár“. Táto rozprávka, takmer ako každá, skončí šťastne a veselo. Na sociálnych sieťach koluje parafráza,

Čítať celé

Franchising report 2016

Pridané: 05.01.2017
Najmedializovanejším prírastkom v minulom roku na slovenskom trhu bol príchod značky Starbucks. Nové a expandujúce obchodné centrá prilákali aj menej známe zahraničné značky a koncepty. Avšak dobre sa darilo najmä stávajúcim značkám na slovenskom trhu...

Čítať celé

Po Starbuckse možno aj Costa Coffee

Pridané: 03.01.2017
Vlani bolo na slovenskom gastronomickom trhu príchodom roka otvorenie prvých pobočiek americkej siete Starbucks. Svetové kaviarenské siete sa Slovensku dlho vyhýbali, no teraz by káve zo Seattlu mohla pribudnúť konkurencia. Možno najočakávanejší je v..

Čítať celé

Spozori SFA

Zmluvní partneri SFA:

Mediálni partneri SFA